S14K275G5
VARISTOR 275VRMS 14MM RADIAL TR
product image
S14K275G5 Picture
SeekIC No. : 003006863 Detail
S14K275G5: VARISTOR 275VRMS 14MM RADIAL TR
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
S14K275G5
Quick Details
Series: StandarD Manufacturer: EPCOS Inc
Varistor Voltage: 430V Current-Surge: 4.5kA
Number of Lines (Input / Output) : 9 / 4 Number of Circuits: 1
Maximum AC Volts: 275VAC Maximum DC Volts: 350VDC
Energy: 71J
Manufacturer: EPCOS Inc
Maximum AC Volts: 275VAC
Series: StandarD
Package / Case: Disc 14mm
Current-Surge: 4.5kA
Varistor Voltage: 430V
Maximum DC Volts: 350VDC
Energy: 71J
Parameters:
Technical/Catalog InformationS14K275G5
VendorEPCOS Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts275Vrms
Maximum DC Volts350VDC
Current-Surge4.5kA
Package / CaseDisc 14mm
Varistor Voltage430V