S7BC-10A2ALG
CONV DC/DC 10A 0.75-5V OUT SMD
product image
S7BC-10A2ALG Picture
SeekIC No. : 004483147 Detail
S7BC-10A2ALG: CONV DC/DC 10A 0.75-5V OUT SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
S7BC-10A2ALG
Mfg:
Bel Fuse Inc
  • Qty
  • 1~54
Parameters:
Technical/Catalog InformationS7BC-10A2ALG
VendorBel Fuse Inc
CategoryPower Supplies
Voltage - Input8.3 ~ 14VDC
Output0.75 ~ 5VDC
Power (Watts)50W
Number of Outputs1
1st Output0.75 ~ 5 VDC @ 10A