S7BC-10E2ALG
CONV DC/DC 10A 0.75-3.6V OUT SMD
product image
S7BC-10E2ALG Picture
SeekIC No. : 004483150 Detail
S7BC-10E2ALG: CONV DC/DC 10A 0.75-3.6V OUT SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
S7BC-10E2ALG
Parameters:
Technical/Catalog InformationS7BC-10E2ALG
VendorBel Fuse Inc
CategoryPower Supplies
Voltage - Input4.5 ~ 14V
Output0.75 ~ 3.6VDC
Power (Watts)36.3W
Number of Outputs1
1st Output0.75 ~ 3.6 VDC @ 10A