SBLP65-1003G
Linear and Switching Power Supplies
product image
SBLP65-1003G Picture
SeekIC No. : 002761084 Detail
SBLP65-1003G: Linear and Switching Power Supplies
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SBLP65-1003G
Mfg:
Power-One
  • Unit Price
  • Negotiable
Description
Product :
Commercial/Medical :
Output Power Rating :
Input Voltage :
Number of Outputs :
Output Voltage (Channel 1) :
Output Current (Channel 1) :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Output Voltage (Channel 3) :
Output Current (Channel 3) :
Mounting Style :
Dimensions :
Parameters:
Technical/Catalog InformationSBLP65-1003G
VendorPower-One
CategoryPower Supplies
Number of Outputs1
Power (Watts)65W
Voltage - Output3.3V
Voltage - Input90 ~ 264VAC
Power Supply TypeSwitching (Open Frame)
1st Output3.3 VDC @ 19A