SBLP65-1012G
Linear and Switching Power Supplies 65W 12V 0-5A
product image
SBLP65-1012G Picture
SeekIC No. : 002761110 Detail
SBLP65-1012G: Linear and Switching Power Supplies 65W 12V 0-5A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SBLP65-1012G
  • Negotiable
Quick Details
Product : Switching Supplies Commercial/Medical : Commercial
Output Power Rating : 60 W Input Voltage : 90 VAC to 264 VAC
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 12 VDC
Output Current (Channel 1) : 5 A Mounting Style : Chassis
Dimensions : 4 in L x 2 in W
Output Current (Channel 3) :
Product : Switching Supplies
Input Voltage : 90 VAC to 264 VAC
Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 12 VDC
Mounting Style : Chassis
Output Current (Channel 1) : 5 A
Commercial/Medical : Commercial
Dimensions : 4 in L x 2 in W
Output Power Rating : 60 W
Parameters:
Technical/Catalog InformationSBLP65-1012G
Number of Outputs1
Power (Watts)65W
Voltage - Output12V
Voltage - Input90 ~ 264VAC
Power Supply TypeSwitching (Open Frame)
1st Output12 VDC @ 6.25A