SC1606-150
INDUCTOR SMD 15UH 0.80A 100KHZ
product image
SC1606-150 Picture
SeekIC No. : 003453401 Detail
SC1606-150: INDUCTOR SMD 15UH 0.80A 100KHZ
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SC1606-150
Quick Details
Series: SC1606 Manufacturer: Signal Transformer
Inductance: 15µH Current: 800mA
Current - Saturation: 800mA Current - Temperature Rise: 880mA
Type: - Maximum Operating Temperature : + 140 C
Tolerance: ±20% Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 400 mOhm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: - Material - Core: -
Package / Case: 0.256" L x 0.220" W x 0.071" H (6.50mm x 5.60mm x 1.80mm) Mounting Type: Surface Mount
Description
Shielding: Unshielded
Material - Core: -
Mounting Type: Surface Mount
Current: 800mA
Q @ Freq: -
Type: -
DC Resistance (DCR): 400 mOhm Max
Tolerance: ±20%
Inductance: 15µH
Frequency - Self Resonant: -
Current - Saturation: 800mA
Packaging: Tape & Reel (TR)
Current - Temperature Rise: 880mA
Manufacturer: Signal Transformer
Series: SC1606
Package / Case: 0.256" L x 0.220" W x 0.071" H (6.50mm x 5.60mm x 1.80mm)