SC30101KT
RF Inductors 100uH 149mA 8Ohm
product image
SC30101KT Picture
SeekIC No. : 001218675 Detail
SC30101KT: RF Inductors 100uH 149mA 8Ohm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SC30101KT
Mfg:
TE Connectivity
Quick Details
Inductance : 100 uH Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 149 mAmps Maximum DC Resistance : 8 Ohms
Self Resonant Frequency : 13 MHz Q Minimum : 50
Operating Temperature Range : - 55 C to + 100 C Termination Style : Through Hole
Description
Package / Case :
Q Minimum : 50
Tolerance : 10 %
Self Resonant Frequency : 13 MHz
Inductance : 100 uH
Maximum DC Resistance : 8 Ohms