SCD105K102A3Z25
Film Capacitors 1000V 1uF
product image
SCD105K102A3Z25 Picture
SeekIC No. : 001057652 Detail
SCD105K102A3Z25: Film Capacitors 1000V 1uF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SCD105K102A3Z25
Mfg:
Cornell Dubilier
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product Type : Snubber Modules Dielectric : Polypropylene (PP)
Capacitance : 1 uF Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 1 KVolts Series : SCD
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C Termination Style : Lug
Lead Spacing : 25 mm Dimensions : 29 mm W x 47 mm L x 26.7 mm H
Description
Dielectric : Polypropylene (PP)
Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 1 KVolts
Capacitance : 1 uF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Lead Spacing : 25 mm
Product Type : Snubber Modules
Series : SCD
Termination Style : Lug
Dimensions : 29 mm W x 47 mm L x 26.7 mm H