SCE048MA3CTB
Audio Indicators & Alerts CONSTANT 28-48V, 3KHZ, MED
product image
SCE048MA3CTB Picture
SeekIC No. : 002509936 Detail
SCE048MA3CTB: Audio Indicators & Alerts CONSTANT 28-48V, 3KHZ, MED
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SCE048MA3CTB
Mfg:
Mallory Sonalert
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Description
Product :
Sound Pressure Level :
Tone :
Frequency :
Voltage Rating :
Current Rating :
Termination Style :
Diameter :
Parameters:
Technical/Catalog InformationSCE048MA3CTB
VendorMallory Sonalert Products Inc
CategoryAudio Products
TypePiezo Transducer, External Drive
Sound Pressure Level75dB ~ 85dB
Mounting TypePanel Mount
Capacitance @ Frequency-
Frequency-
PackagingBulk
Operating ModeContinuous
Voltage Range28~48VAC
Voltage - Rated 28 ~ 48VAC
Current Rating20mA
Size / DimensionCircular - 42.85mm Dia x 35.85mm H