SCE120LA2DP3B
BUZZ VAC 2KHZ SLOW DBL PULSE
product image
SCE120LA2DP3B Picture
SeekIC No. : 002844932 Detail
SCE120LA2DP3B: BUZZ VAC 2KHZ SLOW DBL PULSE
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SCE120LA2DP3B
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Series: Sonalert® Manufacturer: Mallory Sonalert Products Inc
Driver Circuitry: Indicator, Internally Driven Technology: Piezo
Input Type: AC Voltage - Rated: -
Voltage Range: 48 ~ 120V Frequency: 2kHz
Operating Mode: Double Pulse, Slow Dimensions : 6.5 mm x 9 mm x 1.8 mm
Sound Pressure Level: 85dB @ 48V, 61cm Current - Supply: 40mA
Washable: No Mounting Type: Panel Mount
Termination: Terminal Block Size / Dimension: Circular - 42.85mm Dia x 38.39mm H
Description
Technology: Piezo
Washable: No
Frequency: 2kHz
Packaging: Bulk
Current - Supply: 40mA
Driver Circuitry: Indicator, Internally Driven
Mounting Type: Panel Mount
Series: Sonalert®
Manufacturer: Mallory Sonalert Products Inc
Voltage - Rated: -
Termination: Terminal Block
Size / Dimension: Circular - 42.85mm Dia x 38.39mm H
Input Type: AC
Voltage Range: 48 ~ 120V
Sound Pressure Level: 85dB @ 48V, 61cm