SCE120LA2FP1B
Audio Indicators & Alerts FAST PULSE 30-120V, 2KHZ, LOUD
product image
SCE120LA2FP1B Picture
SeekIC No. : 002509655 Detail
SCE120LA2FP1B: Audio Indicators & Alerts FAST PULSE 30-120V, 2KHZ, LOUD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SCE120LA2FP1B
Mfg:
Mallory Sonalert
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Product : Buzzer Sound Pressure Level : 85 dB to 95 dB
Tone : Fast Pulse (Beep) Frequency : 2 KHz
Voltage Rating : 48 VAC/DC to 120 VAC/DC Current Rating : 40 mA
Termination Style : Terminal Block Diameter : 43 mm
Description
Product : Buzzer
Diameter : 43 mm
Current Rating : 40 mA
Termination Style : Terminal Block
Sound Pressure Level : 85 dB to 95 dB
Tone : Fast Pulse (Beep)
Voltage Rating : 48 VAC/DC to 120 VAC/DC