SCL-DPDT-12VDC
General Purpose / Industrial Relays DPDT 12A 12VDC
product image
SCL-DPDT-12VDC Picture
SeekIC No. : 002550195 Detail
SCL-DPDT-12VDC: General Purpose / Industrial Relays DPDT 12A 12VDC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SCL-DPDT-12VDC
Quick Details
Contact Form : DPDT Coil Voltage : 12 VDC
Coil Resistance : 160 Ohms Coil Current : 75 mA
Mounting Style : Through Hole Contact Material : Silver Cadmium Oxide
Switching Voltage :
Coil Voltage : 12 VDC
Contact Form : DPDT
Coil Resistance : 160 Ohms
Contact Material : Silver Cadmium Oxide
Mounting Style : Through Hole
Coil Current : 75 mA