SDA10H0BD
DIP Switches / SIP Switches FLUSH ACT 10 POS
product image
SDA10H0BD Picture
SeekIC No. : 002601903 Detail
SDA10H0BD: DIP Switches / SIP Switches FLUSH ACT 10 POS
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SDA10H0BD
Actuator : Flush Terminal Pitch : 2.54 mm
Contact Form : SPST Termination Style : PCB
Packaging : Tube
Description
Contact Rating :
Operating Temperature Range :
Number of Positions : 10
Terminal Pitch : 2.54 mm
Contact Form : SPST
Termination Style : PCB
Actuator : Flush
Parameters:
Technical/Catalog InformationSDA10H0BD
Actuator LevelFlush
Mounting TypeThrough Hole
Contact Rating @ Voltage0.025A @ 24VDC