SDR0302-102K
Power Inductors 1000uH
product image
SDR0302-102K Picture
SeekIC No. : 001206452 Detail
SDR0302-102K: Power Inductors 1000uH
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SDR0302-102K
Mfg:
Bourns
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Inductance : 1 mH Tolerance : 10 %
Maximum DC Current : 0.07 Amp Maximum DC Resistance : 26 Ohms
Termination Style : SMD/SMT
Description
Operating Temperature Range :
Self Resonant Frequency :
Q Minimum :
Dimensions :
Shielding :
Package / Case :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 10 %
Inductance : 1 mH
Maximum DC Resistance : 26 Ohms