SDR0603-3R3ML
Power Inductors 3.3uH 20% SMD
product image
SDR0603-3R3ML Picture
SeekIC No. : 001175507 Detail
SDR0603-3R3ML: Power Inductors 3.3uH 20% SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SDR0603-3R3ML
Mfg:
Bourns
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Inductance : 3.3 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 2.2 Amps Maximum DC Resistance : 0.05 Ohms
Self Resonant Frequency : 68 MHz Q Minimum : 21
Dimensions : 3.9 mm W x 5.8 mm L x 0.1 mm H Termination Style : SMD/SMT
Description
Operating Temperature Range :
Shielding :
Package / Case :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Inductance : 3.3 uH
Maximum DC Resistance : 0.05 Ohms
Maximum DC Current : 2.2 Amps
Self Resonant Frequency : 68 MHz
Q Minimum : 21
Dimensions : 3.9 mm W x 5.8 mm L x 0.1 mm H