SD-100C-24
DC/DC Converters 100W 24V 4.2A
product image
SD-100C-24 Picture
SeekIC No. : 002735440 Detail
SD-100C-24: DC/DC Converters 100W 24V 4.2A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SD-100C-24
Mfg:
Mean Well
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 100.8 W
Input Voltage Range : 36 V to 72 V Input Voltage (nominal) : 48 V
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 24 V
Output Current (Channel 1) : 4.2 A Package / Case Size : 199 mm x 98 mm x 38 mm
Description
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Number of Outputs : 1
Product : Isolated
Input Voltage (nominal) : 48 V
Output Power : 100.8 W
Output Voltage (Channel 1) : 24 V
Output Current (Channel 1) : 4.2 A
Input Voltage Range : 36 V to 72 V
Package / Case Size : 199 mm x 98 mm x 38 mm