SG3000GXH24
DescriptionFeatures of the SG3000GXH24 are:(1)repetitive peak off-state voltage:VDRM=4500V;(2)R.M.S. on-state current:IT(RMS)=1200A;(3)peak turn-off current:ITGQM=3000A;(4)critical rate of rise of on-state current:di/dt=400A/s;(5)critical rate of rise of off-state voltage:dv/dt=1000V/s. The absol...
product image
SG3000GXH24 Picture
SeekIC No. : 004489061 Detail
SG3000GXH24: DescriptionFeatures of the SG3000GXH24 are:(1)repetitive peak off-state voltage:VDRM=4500V;(2)R.M.S. on-state current:IT(RMS)=1200A;(3)peak turn-off current:ITGQM=3000A;(4)critical rate of rise of o...
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SG3000GXH24
  • Unit Price
  • Negotiable
Description
Features of the SG3000GXH24 are:(1)repetitive peak off-state voltage:VDRM=4500V;(2)R.M.S. on-state current:IT(RMS)=1200A;(3)peak turn-off current:ITGQM=3000A;(4)critical rate of rise of on-state current:di/dt=400A/s;(5)critical rate of rise of off-state voltage:dv/dt=1000V/s.