SI2300DS-T1-GE3
MOSFET 30V 3.6A N-CH MOSFET
product image
SI2300DS-T1-GE3 Picture
SeekIC No. : 00147970 Detail
SI2300DS-T1-GE3: MOSFET 30V 3.6A N-CH MOSFET
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SI2300DS-T1-GE3
Mfg:
Vishay/Siliconix
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Transistor Polarity : N-Channel Drain-Source Breakdown Voltage : 30 V
Continuous Drain Current : 3.6 A Resistance Drain-Source RDS (on) : 0.055 Ohms
Configuration : Single Maximum Operating Temperature : + 150 C
Mounting Style : SMD/SMT Package / Case : TO-236
Packaging : Reel
Description
Gate-Source Breakdown Voltage :
Transistor Polarity : N-Channel
Configuration : Single
Mounting Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Drain-Source Breakdown Voltage : 30 V
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Continuous Drain Current : 3.6 A
Package / Case : TO-236
Resistance Drain-Source RDS (on) : 0.055 Ohms