SKET330/12E
product image
SKET330/12E Picture
SeekIC No. : 004491986 Detail
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SKET330/12E
  • Unit Price
  • Negotiable
Description
Specifications
  Connection Diagram
Description
The absolute maximum ratings of the SKET330/12E can be summarized as:(1)I TAV: 295 A;(2)ID: 530 / 665 A;(3)I RMS: 685 / 550 A;(4)I TSM: 9000 or 8000 A;(5)VT: max. 2.05 V;(6)VT(TO): max. 1.2 V;(7)rT: max. 0.55 m;(8)tgd: 1 us;(9)tq: 150 to 200 us;(10)IH: 150 to 500 mA. This technical information specifies semiconductor devices but promises no characteristics. No warranty or guarantee expressed or implied is made regarding delivery, performance or suitability. If you want to know more information about SKET330/12E, please download the datasheet in www.seekic.com or www.chinaicmart.com .