SLPX101M400A3P3
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 100uF 400V 20%
product image
SLPX101M400A3P3 Picture
SeekIC No. : 00759430 Detail
SLPX101M400A3P3: Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 100uF 400V 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SLPX101M400A3P3
Mfg:
Cornell Dubilier
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Capacitance : 100 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 400 Volts ESR : 1.99 Ohms
Operating Temperature Range : - 25 C to + 85 C Series : SLPX
Diameter : 22 mm (0.87 in) Length : 30 mm (1.18 in)
Lead Spacing : 10 mm Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Description
Tolerance : 20 %
Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Voltage Rating : 400 Volts
Lead Spacing : 10 mm
Capacitance : 100 uF
Operating Temperature Range : - 25 C to + 85 C
Diameter : 22 mm (0.87 in)
Length : 30 mm (1.18 in)
ESR : 1.99 Ohms