SM6S33AHE3/2D
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 6W 33V 5% Unidirect
product image
SM6S33AHE3/2D Picture
SeekIC No. : 00240039 Detail
SM6S33AHE3/2D: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 6W 33V 5% Unidirect
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SM6S33AHE3/2D
Mfg:
Vishay Semiconductors
Quick Details
Polarity : Unidirectional Clamping Voltage : 53.3 V
Operating Voltage : 33 V Package / Case : DO-218AB
Breakdown Voltage : 36.7 V Peak Surge Current : 86 A
Peak Pulse Power Dissipation : 4600 W Maximum Operating Temperature : + 175 C
Minimum Operating Temperature : - 55 C Packaging : Reel
Description
Channels :
Termination Style :
Capacitance :
Polarity : Unidirectional
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Packaging : Reel
Clamping Voltage : 53.3 V
Operating Voltage : 33 V
Breakdown Voltage : 36.7 V
Maximum Operating Temperature : + 175 C
Package / Case : DO-218AB
Peak Pulse Power Dissipation : 4600 W
Peak Surge Current : 86 A