SM6T100A-E3/5B
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 100V 5% Uni
product image
SM6T100A-E3/5B Picture
SeekIC No. : 00230012 Detail
SM6T100A-E3/5B: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 100V 5% Uni
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SM6T100A-E3/5B
Mfg:
Vishay Semiconductors
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Polarity : Unidirectional Channels : 1 Channel
Clamping Voltage : 178 V Operating Voltage : 85.5 V
Package / Case : DO-214AA Breakdown Voltage : 95 V
Peak Surge Current : 100 A Peak Pulse Power Dissipation : 600 W
Maximum Operating Temperature : + 150 C Minimum Operating Temperature : - 65 C
Packaging : Reel
Channels : 1 Channel
Peak Pulse Power Dissipation : 600 W
Package / Case : DO-214AA
Breakdown Voltage : 95 V
Peak Surge Current : 100 A
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Clamping Voltage : 178 V
Operating Voltage : 85.5 V