SM6T18A/55
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 18V 5% Uni
product image
SM6T18A/55 Picture
SeekIC No. : 00264278 Detail
SM6T18A/55: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 18V 5% Uni
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SM6T18A/55
Mfg:
Vishay Semiconductors
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Polarity : Unidirectional Channels : 1 Channel
Clamping Voltage : 32.5 V Operating Voltage : 15.3 V
Package / Case : DO-214AA Breakdown Voltage : 17.1 V
Peak Surge Current : 100 A Peak Pulse Power Dissipation : 600 W
Maximum Operating Temperature : + 150 C Minimum Operating Temperature : - 65 C
Packaging : Reel
Channels : 1 Channel
Peak Pulse Power Dissipation : 600 W
Package / Case : DO-214AA
Clamping Voltage : 32.5 V
Operating Voltage : 15.3 V
Breakdown Voltage : 17.1 V
Peak Surge Current : 100 A