SM6T220CA
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 220V Bidirect
product image
SM6T220CA Picture
SeekIC No. : 00227002 Detail
SM6T220CA: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 220V Bidirect
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SM6T220CA
Mfg:
STMicroelectronics
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Polarity : Bidirectional Clamping Voltage : 388 V
Operating Voltage : 188 V Package / Case : SMB
Breakdown Voltage : 209 V Peak Surge Current : 10.3 A
Peak Pulse Power Dissipation : 600 W Capacitance : 330 pF
Maximum Operating Temperature : + 150 C Minimum Operating Temperature : - 55 C
Packaging : Reel
Description
Channels :
Termination Style :
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Packaging : Reel
Peak Pulse Power Dissipation : 600 W
Polarity : Bidirectional
Peak Surge Current : 10.3 A
Package / Case : SMB
Breakdown Voltage : 209 V
Clamping Voltage : 388 V
Operating Voltage : 188 V
Capacitance : 330 pF
Parameters:
Technical/Catalog InformationSM6T220CA
VendorSTMicroelectronics
CategoryCircuit Protection
Package / CaseDO-214AA, SMB
PackagingTape & Reel (TR)
PolarizationBidirectional
Power (Watts)600W
Voltage - Reverse Standoff (Typ)188V
Voltage - Breakdown209V