SM6T220CA/1
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 220V 5% Bidir
product image
SM6T220CA/1 Picture
SeekIC No. : 00243161 Detail
SM6T220CA/1: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 220V 5% Bidir
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SM6T220CA/1
Mfg:
Vishay Semiconductors
Quick Details
Polarity : Bidirectional Clamping Voltage : 388 V
Operating Voltage : 188 V Package / Case : SMB
Breakdown Voltage : 209 V Peak Surge Current : 10.3 A
Peak Pulse Power Dissipation : 600 W Maximum Operating Temperature : + 150 C
Minimum Operating Temperature : - 65 C Packaging : Bulk
Description
Channels :
Termination Style :
Capacitance :
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Peak Pulse Power Dissipation : 600 W
Polarity : Bidirectional
Packaging : Bulk
Peak Surge Current : 10.3 A
Package / Case : SMB
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Breakdown Voltage : 209 V
Clamping Voltage : 388 V
Operating Voltage : 188 V