SM6T36CA-E3/5B
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 36V 5% Bi
product image
SM6T36CA-E3/5B Picture
SeekIC No. : 00235266 Detail
SM6T36CA-E3/5B: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 36V 5% Bi
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SM6T36CA-E3/5B
Mfg:
Vishay Semiconductors
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Polarity : Bidirectional Channels : 1 Channel
Clamping Voltage : 64.3 V Operating Voltage : 30.8 V
Package / Case : DO-214AA Breakdown Voltage : 34.2 V
Peak Surge Current : 100 A Peak Pulse Power Dissipation : 600 W
Maximum Operating Temperature : + 150 C Minimum Operating Temperature : - 65 C
Packaging : Reel
Description
Termination Style :
Capacitance :
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Channels : 1 Channel
Peak Pulse Power Dissipation : 600 W
Polarity : Bidirectional
Package / Case : DO-214AA
Peak Surge Current : 100 A
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Clamping Voltage : 64.3 V
Operating Voltage : 30.8 V
Breakdown Voltage : 34.2 V