SMBJ22A-TR
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 22V Unidirect
product image
SMBJ22A-TR Picture
SeekIC No. : 00226580 Detail
SMBJ22A-TR: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 22V Unidirect
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMBJ22A-TR
Mfg:
STMicroelectronics
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Polarity : Unidirectional Channels : 1 Channel
Clamping Voltage : 48.3 V Operating Voltage : 22 V
Package / Case : SMB Breakdown Voltage : 24.4 V
Termination Style : SMD/SMT Peak Surge Current : 83 A
Peak Pulse Power Dissipation : 600 W Capacitance : 1150 pF
Maximum Operating Temperature : + 150 C Minimum Operating Temperature : - 55 C
Packaging : Reel
Description
Polarity : Unidirectional
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Channels : 1 Channel
Peak Pulse Power Dissipation : 600 W
Package / Case : SMB
Clamping Voltage : 48.3 V
Peak Surge Current : 83 A
Capacitance : 1150 pF
Operating Voltage : 22 V
Breakdown Voltage : 24.4 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationSMBJ22A-TR
VendorSTMicroelectronics (VA)
CategoryCircuit Protection
Package / CaseDO-214AA, SMB
PackagingCut Tape (CT)
PolarizationUnidirectional
Power (Watts)600W
Voltage - Reverse Standoff (Typ)22V
Voltage - Breakdown24.4V