SMBJ26CA-13
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 26.0V
product image
SMBJ26CA-13 Picture
SeekIC No. : 00264936 Detail
SMBJ26CA-13: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 26.0V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMBJ26CA-13
Mfg:
Diodes Inc.
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Polarity : Bidirectional Clamping Voltage : 42.1 V
Operating Voltage : 26 V Package / Case : SMB
Breakdown Voltage : 28.9 V Peak Surge Current : 100 A
Peak Pulse Power Dissipation : 600 W Maximum Operating Temperature : + 150 C
Minimum Operating Temperature : - 55 C Packaging : Reel
Description
Channels :
Termination Style :
Capacitance :
Packaging : Reel
Peak Pulse Power Dissipation : 600 W
Polarity : Bidirectional
Clamping Voltage : 42.1 V
Operating Voltage : 26 V
Breakdown Voltage : 28.9 V
Package / Case : SMB
Peak Surge Current : 100 A
Parameters:
Technical/Catalog InformationSMBJ26CA-13
VendorDiodes Inc
CategoryCircuit Protection
Package / CaseDO-214AA, SMB
PackagingTape & Reel (TR)
PolarizationBidirectional
Power (Watts)600W
Voltage - Reverse Standoff (Typ)26V
Voltage - Breakdown28.9V