SMBJ26CA-E3/52
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 26V 5% Bidir
product image
SMBJ26CA-E3/52 Picture
SeekIC No. : 00226713 Detail
SMBJ26CA-E3/52: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 26V 5% Bidir
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMBJ26CA-E3/52
Mfg:
Vishay Semiconductors
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Polarity : Bidirectional Channels : 1 Channel
Clamping Voltage : 46.6 V Operating Voltage : 26 V
Package / Case : DO-214 Breakdown Voltage : 28.9 V to 31.9 V
Termination Style : SMD/SMT Peak Surge Current : 14.3 A
Peak Pulse Power Dissipation : 600 W Maximum Operating Temperature : + 150 C
Minimum Operating Temperature : - 55 C Packaging : Reel
Description
Capacitance :
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Channels : 1 Channel
Peak Pulse Power Dissipation : 600 W
Polarity : Bidirectional
Operating Voltage : 26 V
Peak Surge Current : 14.3 A
Package / Case : DO-214
Breakdown Voltage : 28.9 V to 31.9 V
Clamping Voltage : 46.6 V