SMBJ58CA/1
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 58V 5% Bidir
product image
SMBJ58CA/1 Picture
SeekIC No. : 00259852 Detail
SMBJ58CA/1: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors 600W 58V 5% Bidir
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMBJ58CA/1
Mfg:
Vishay Semiconductors
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Polarity : Bidirectional Channels : 1 Channel
Clamping Voltage : 93.6 V Operating Voltage : 58 V
Package / Case : DO-214AA Breakdown Voltage : 64.4 V
Termination Style : SMD/SMT Peak Surge Current : 100 A
Peak Pulse Power Dissipation : 600 W Maximum Operating Temperature : + 150 C
Minimum Operating Temperature : - 55 C Packaging : Bulk
Description
Capacitance :
Termination Style : SMD/SMT
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Channels : 1 Channel
Peak Pulse Power Dissipation : 600 W
Polarity : Bidirectional
Package / Case : DO-214AA
Packaging : Bulk
Clamping Voltage : 93.6 V
Operating Voltage : 58 V
Peak Surge Current : 100 A
Breakdown Voltage : 64.4 V