SMC5.7102J250J31TR12
Film Capacitors 250volts 0.0010uF 5% LS 5.7mm
product image
SMC5.7102J250J31TR12 Picture
SeekIC No. : 00994545 Detail
SMC5.7102J250J31TR12: Film Capacitors 250volts 0.0010uF 5% LS 5.7mm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMC5.7102J250J31TR12
Quick Details
Product Type : SMD Capacitance : 1000 pF
Tolerance : 5 % Voltage Rating : 250 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Termination Style : SMD/SMT
Dimensions : 5.0 mm W x 5.7 mm L x 2.5 mm H
Lead Spacing :
Tolerance : 5 %
Termination Style : SMD/SMT
Voltage Rating : 250 Volts
Capacitance : 1000 pF