SMD6560-.22/400/20
Film Capacitors 400V .22uF 20%
product image
SMD6560-.22/400/20 Picture
SeekIC No. : 001055161 Detail
SMD6560-.22/400/20: Film Capacitors 400V .22uF 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMD6560-.22/400/20
Mfg:
WIMA
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product Type : SMD Capacitance : 0.22 uF
Tolerance : 20 % Voltage Rating : 400 Volts
Series : SMD Operating Temperature Range : - 55 C to + 100 C
Termination Style : SMD/SMT Dimensions : 15 mm W x 16.5 mm L x 7 mm H
Description
Dielectric :
Lead Spacing :
Product Type : SMD
Termination Style : SMD/SMT
Capacitance : 0.22 uF
Voltage Rating : 400 Volts
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 55 C to + 100 C
Series : SMD
Dimensions : 15 mm W x 16.5 mm L x 7 mm H