SMDJ17CA
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors TVS Diode SMC Suf MT
product image
SMDJ17CA Picture
SeekIC No. : 00231061 Detail
SMDJ17CA: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors TVS Diode SMC Suf MT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMDJ17CA
Mfg:
Littelfuse
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Polarity : Bidirectional Channels : 1 Channel
Clamping Voltage : 27.6 V Operating Voltage : 17 V
Package / Case : DO-214AB Breakdown Voltage : 18.9 V
Termination Style : SMD/SMT Peak Surge Current : 108.7 A
Peak Pulse Power Dissipation : 3000 W Maximum Operating Temperature : + 150 C
Channels : 1 Channel
Polarity : Bidirectional
Package / Case : DO-214AB
Clamping Voltage : 27.6 V
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Peak Pulse Power Dissipation : 3000 W
Operating Voltage : 17 V
Breakdown Voltage : 18.9 V
Peak Surge Current : 108.7 A
Parameters:
Technical/Catalog InformationSMDJ17CA
VendorLittelfuse Inc (VA)
CategoryCircuit Protection
Package / CaseDO-214AB, SMC
PackagingDigi-Reel?
PolarizationBidirectional
Power (Watts)3000W
Voltage - Reverse Standoff (Typ)17V
Voltage - Breakdown18.9V