SMF10AT1G
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors ZENER TVS SOD123FL
product image
SMF10AT1G Picture
SeekIC No. : 00228438 Detail
SMF10AT1G: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors ZENER TVS SOD123FL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMF10AT1G
Mfg:
ON Semiconductor
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Polarity : Unidirectional Channels : 1 Channel
Clamping Voltage : 17 V Operating Voltage : 10 V
Package / Case : SOD-123FL Breakdown Voltage : 11.7 V
Termination Style : SMD/SMT Peak Surge Current : 11.8 A
Peak Pulse Power Dissipation : 200 W Maximum Operating Temperature : + 150 C
Minimum Operating Temperature : - 55 C Packaging : Reel
Description
Capacitance :
Polarity : Unidirectional
Termination Style : SMD/SMT
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Packaging : Reel
Channels : 1 Channel
Peak Pulse Power Dissipation : 200 W
Clamping Voltage : 17 V
Operating Voltage : 10 V
Peak Surge Current : 11.8 A
Breakdown Voltage : 11.7 V
Package / Case : SOD-123FL
Parameters:
Technical/Catalog InformationSMF10AT1G
VendorON Semiconductor (VA)
CategoryCircuit Protection
Package / CaseSOD-123 Flat Leads
PackagingCut Tape (CT)
PolarizationUnidirectional
Power (Watts)200W
Voltage - Reverse Standoff (Typ)10V
Voltage - Breakdown11.1V