SMH100-LPSE-S15-ST-BK
CONN HEADER 15POS 1MM STR T/H AU
product image
SMH100-LPSE-S15-ST-BK Picture
SeekIC No. : 004495003 Detail
SMH100-LPSE-S15-ST-BK: CONN HEADER 15POS 1MM STR T/H AU
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMH100-LPSE-S15-ST-BK
Parameters:
Technical/Catalog InformationSMH100-LPSE-S15-ST-BK
Contact FinishGold
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Number of Contacts LoadedAll
Number of Rows1
Pitch0.039" (1.00mm)
TerminationSolder
Contact Finish Thickness10in (0.25m)