SML032RGB1T1
Standard LED - SMD SMT RED GREEN BLUE
product image
SML032RGB1T1 Picture
SeekIC No. : 0048809 Detail
SML032RGB1T1: Standard LED - SMD SMT RED GREEN BLUE
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SML032RGB1T1
Mfg:
ROHM Semiconductor
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
LED Size : 3 mm x 3.5 mm Illumination Color : RGB
Wavelength/Color Temperature : 470 nm, 530 nm, 630 nm Lens Color/Style : Transparent
Luminous Intensity : 125 mcd, 500 mcd, 350 mcd Viewing Angle : 140 deg
Packaging : Reel
Description
Forward Current :
Forward Voltage :
Packaging : Reel
Illumination Color : RGB
Viewing Angle : 140 deg
Lens Color/Style : Transparent
LED Size : 3 mm x 3.5 mm
Wavelength/Color Temperature : 470 nm, 530 nm, 630 nm
Luminous Intensity : 125 mcd, 500 mcd, 350 mcd
Parameters:
Technical/Catalog InformationSML032RGB1T1
VendorRohm Semiconductor
CategoryOptoelectronics
ColorRed, Green, Blue (RGB)
Lens Style/SizeRectangle, 3.5mm x 3mm
Millicandela Rating350mcd Red, 500mcd Green, 125mcd Blue
Voltage - Forward (Vf) Typ2.2V Red, 3.3V Green, 3.2V Blue
Wavelength - Dominant630nm, 530nm, 470nm
Wavelength - Peak630nm, 530nm, 470nm
Current - Test20mA