SMLA12WBC7W1
LED WHITE SIDE VIEW CLR LC SMD
product image
SMLA12WBC7W1 Picture
SeekIC No. : 003613532 Detail
SMLA12WBC7W1: LED WHITE SIDE VIEW CLR LC SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMLA12WBC7W1
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Series: - Manufacturer: Rohm Semiconductor
Color: White, Cool Millicandela Rating: 56mcd
Voltage - Forward (Vf) Typ: 2.9V Current - Test: 5mA
Supply Current (Max) : 0.0023 mA Wavelength - Dominant: 7700K
Wavelength - Peak: - Viewing Angle: -
Lens Type: Diffused, White Lens Style/Size: Rectangle with Flat Top, 1.2mm x 0.55mm
Package / Case: 0605 (1613 Metric) Size / Dimension: 1.60mm L x 1.15mm W
Height: 0.55mm Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Description
Series: -
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Color: White, Cool
Current - Test: 5mA
Wavelength - Peak: -
Height: 0.55mm
Viewing Angle: -
Size / Dimension: 1.60mm L x 1.15mm W
Mounting Type: Surface Mount, Right Angle
Lens Type: Diffused, White
Manufacturer: Rohm Semiconductor
Voltage - Forward (Vf) Typ: 2.9V
Lens Style/Size: Rectangle with Flat Top, 1.2mm x 0.55mm