SMLA12WBC7W1A
Standard LED - SMD White 66mW 20mA Side View
product image
SMLA12WBC7W1A Picture
SeekIC No. : 0053146 Detail
SMLA12WBC7W1A: Standard LED - SMD White 66mW 20mA Side View
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMLA12WBC7W1A
Mfg:
ROHM Semiconductor
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
LED Size : 0605 Illumination Color : White
Lens Color/Style : Milky White Diffused Luminous Intensity : 56 mcd
Viewing Angle : 140 deg Packaging : Reel
Description
Wavelength/Color Temperature :
Forward Current :
Forward Voltage :
Packaging : Reel
Illumination Color : White
Viewing Angle : 140 deg
Lens Color/Style : Milky White Diffused
Luminous Intensity : 56 mcd
LED Size : 0605
Parameters:
Technical/Catalog InformationSMLA12WBC7W1A
VendorRohm Semiconductor
CategoryOptoelectronics
ColorWhite
Lens Style/SizeRectangle, 1.2mm x 0.55mm
Millicandela Rating56mcd
Voltage - Forward (Vf) Typ2.9V
Wavelength - Dominant-
Wavelength - Peak-
Current - Test5mA