SMM4F13A-TR
TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors Hi Temp Transil Diode
product image
SMM4F13A-TR Picture
SeekIC No. : 00226616 Detail
SMM4F13A-TR: TVS Diodes - Transient Voltage Suppressors Hi Temp Transil Diode
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMM4F13A-TR
Mfg:
STMicroelectronics
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Polarity : Unidirectional Clamping Voltage : 27.2 V
Operating Voltage : 13 V Package / Case : DO-222AA
Breakdown Voltage : 14.3 V Peak Surge Current : 85 A
Peak Pulse Power Dissipation : 400 W Maximum Operating Temperature : + 175 C
Minimum Operating Temperature : - 55 C Packaging : Reel
Description
Channels :
Termination Style :
Capacitance :
Polarity : Unidirectional
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Packaging : Reel
Peak Pulse Power Dissipation : 400 W
Breakdown Voltage : 14.3 V
Operating Voltage : 13 V
Maximum Operating Temperature : + 175 C
Clamping Voltage : 27.2 V
Package / Case : DO-222AA
Peak Surge Current : 85 A
Parameters:
Technical/Catalog InformationSMM4F13A-TR
VendorSTMicroelectronics (VA)
CategoryCircuit Protection
Package / CaseDO-222AA, STmite Flat
PackagingDigi-Reel?
PolarizationUnidirectional
Power (Watts)400W
Voltage - Reverse Standoff (Typ)13V
Voltage - Breakdown14.3V