SMT15F-12S1V0
DC/DC Converters 12V to 1V 15A
product image
SMT15F-12S1V0 Picture
SeekIC No. : 002752035 Detail
SMT15F-12S1V0: DC/DC Converters 12V to 1V 15A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMT15F-12S1V0
Mfg:
Emerson / Astec Power
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : Non-Isolated / POL Output Power : 15 W
Input Voltage Range : 10.8 V to 13.2 V Input Voltage (nominal) : 12 V
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 1 V
Output Current (Channel 1) : 15 A Mounting Style : SMD/SMT
Description
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Package / Case Size :
Product : Non-Isolated / POL
Number of Outputs : 1
Input Voltage Range : 10.8 V to 13.2 V
Input Voltage (nominal) : 12 V
Output Current (Channel 1) : 15 A
Output Voltage (Channel 1) : 1 V
Mounting Style : SMD/SMT
Output Power : 15 W
Parameters:
Technical/Catalog InformationSMT15F-12S1V0
VendorEmerson Network Power
CategoryPower Supplies
Voltage - Input10.8 ~ 13.2VDC
Output1V
Power (Watts)15W
Number of Outputs1
1st Output1.0 VDC @ 15A