SMT15F-12S1V2
DC/DC Converters 12V to 1.2V 15A
product image
SMT15F-12S1V2 Picture
SeekIC No. : 002734162 Detail
SMT15F-12S1V2: DC/DC Converters 12V to 1.2V 15A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMT15F-12S1V2
Mfg:
Emerson / Astec Power
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : Non-Isolated / POL
Description
Output Power :
Input Voltage Range :
Input Voltage (nominal) :
Number of Outputs :
Output Voltage (Channel 1) :
Output Current (Channel 1) :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Package / Case Size :
Product : Non-Isolated / POL
Parameters:
Technical/Catalog InformationSMT15F-12S1V2
VendorEmerson Network Power
CategoryPower Supplies
Voltage - Input10.8 ~ 13.2VDC
Output1.2V
Power (Watts)18W
Number of Outputs1
1st Output1.2 VDC @ 15A