SMT15F-12S1V5
DC/DC Converters 12V to 1.5V 15A
product image
SMT15F-12S1V5 Picture
SeekIC No. : 002751898 Detail
SMT15F-12S1V5: DC/DC Converters 12V to 1.5V 15A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SMT15F-12S1V5
Mfg:
Emerson / Astec Power
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : Non-Isolated / POL Output Power : 22.5 W
Input Voltage Range : 10.8 V to 13.2 V Input Voltage (nominal) : 12 V
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 1.5 V
Output Current (Channel 1) : 15 A Mounting Style : SMD/SMT
Description
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Package / Case Size :
Product : Non-Isolated / POL
Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 1.5 V
Input Voltage Range : 10.8 V to 13.2 V
Input Voltage (nominal) : 12 V
Output Current (Channel 1) : 15 A
Mounting Style : SMD/SMT
Output Power : 22.5 W
Parameters:
Technical/Catalog InformationSMT15F-12S1V5
VendorEmerson Network Power
CategoryPower Supplies
Voltage - Input10.8 ~ 13.2VDC
Output1.5V
Power (Watts)22.5W
Number of Outputs1
1st Output1.5 VDC @ 15A