SP400-0.007-00-17
THERMAL PAD TO-3 .007" SP400
product image
SP400-0.007-00-17 Picture
SeekIC No. : 003445621 Detail
SP400-0.007-00-17: THERMAL PAD TO-3 .007" SP400
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SP400-0.007-00-17
Quick Details
Series: Sil-Pad® 400 Manufacturer: Bergquist
Usage: TO-3, TO-66 Shape: Rhombus
Outline: 41.91mm x 28.95mm Thickness: 0.007" (0.178mm)
Propagation Delay Time : 40 ns Material: Silicone Based
Adhesive: - Backing, Carrier: Fiberglass
Color: Gray Thermal Resistivity: 1.13°C/W
Description
Adhesive: -
Color: Gray
Material: Silicone Based
Backing, Carrier: Fiberglass
Thickness: 0.007" (0.178mm)
Thermal Conductivity: 0.9 W/m-K
Manufacturer: Bergquist
Series: Sil-Pad® 400
Usage: TO-3, TO-66
Shape: Rhombus
Thermal Resistivity: 1.13°C/W
Outline: 41.91mm x 28.95mm