SPM3012T-1R5M
INDUCTOR 1.5UH 2.5A 20% SMD
product image
SPM3012T-1R5M Picture
SeekIC No. : 003464519 Detail
SPM3012T-1R5M: INDUCTOR 1.5UH 2.5A 20% SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SPM3012T-1R5M
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: SPM Manufacturer: TDK Corporation
Inductance: 1.5µH Current: 2.5A
Current - Saturation: 4.7A Current - Temperature Rise: 2.5A
Supply Current : 17 mA Type: -
Tolerance: ±20% Shielding: Shielded
DC Resistance (DCR): 90 mOhm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: - Material - Core: -
Package / Case: 0.126" L x 0.118" W x 0.047" H (3.20mm x 3.00mm x 1.20mm) Mounting Type: Surface Mount
Description
Manufacturer: TDK Corporation
Material - Core: -
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Q @ Freq: -
Type: -
DC Resistance (DCR): 90 mOhm Max
Tolerance: ±20%
Shielding: Shielded
Inductance: 1.5µH
Frequency - Self Resonant: -
Current - Saturation: 4.7A
Current - Temperature Rise: 2.5A
Current: 2.5A
Series: SPM
Package / Case: 0.126" L x 0.118" W x 0.047" H (3.20mm x 3.00mm x 1.20mm)