SPM3012T-2R2M
INDUCTOR 2.2UH 2.2A 20% SMD
product image
SPM3012T-2R2M Picture
SeekIC No. : 003464514 Detail
SPM3012T-2R2M: INDUCTOR 2.2UH 2.2A 20% SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SPM3012T-2R2M
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: SPM Manufacturer: TDK Corporation
Inductance: 2.2µH Current: 2.2A
Current - Saturation: 3.4A Current - Temperature Rise: 2.2A
Type: - Maximum Operating Temperature : + 105 C
Tolerance: ±20% Shielding: Shielded
DC Resistance (DCR): 115 mOhm Max Q @ Freq: -
Frequency - Self Resonant: - Material - Core: -
Package / Case: 0.126" L x 0.118" W x 0.047" H (3.20mm x 3.00mm x 1.20mm) Mounting Type: Surface Mount
Description
Manufacturer: TDK Corporation
Material - Core: -
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Digi-Reel®Alternate Packaging
Q @ Freq: -
Type: -
Inductance: 2.2µH
Tolerance: ±20%
Shielding: Shielded
Frequency - Self Resonant: -
Current: 2.2A
Current - Temperature Rise: 2.2A
Current - Saturation: 3.4A
Series: SPM
DC Resistance (DCR): 115 mOhm Max
Package / Case: 0.126" L x 0.118" W x 0.047" H (3.20mm x 3.00mm x 1.20mm)