SPU02L-15
DC/DC Converters 2W 5VIN 15VOUT
product image
SPU02L-15 Picture
SeekIC No. : 002735094 Detail
SPU02L-15: DC/DC Converters 2W 5VIN 15VOUT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SPU02L-15
Mfg:
Mean Well
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 2 W
Input Voltage Range : 4.5 V to 5.5 V Input Voltage (nominal) : 5 V
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 15 V
Output Current (Channel 1) : 0 mA to 133 mA Mounting Style : Through Hole
Package / Case Size : SIP
Description
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Number of Outputs : 1
Product : Isolated
Input Voltage Range : 4.5 V to 5.5 V
Input Voltage (nominal) : 5 V
Package / Case Size : SIP
Output Voltage (Channel 1) : 15 V
Output Power : 2 W
Mounting Style : Through Hole
Output Current (Channel 1) : 0 mA to 133 mA