SP-320-13.5
Linear and Switching Power Supplies 297W 13.5V 22A W/PFC
product image
SP-320-13.5 Picture
SeekIC No. : 002755514 Detail
SP-320-13.5: Linear and Switching Power Supplies 297W 13.5V 22A W/PFC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SP-320-13.5
Mfg:
Mean Well
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : Switching Supplies Commercial/Medical : Commercial
Output Power Rating : 297 W Input Voltage : 88 VAC to 264 VAC, 124 VDC to 370 VDC
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 13.5 VDC
Output Current (Channel 1) : 22 A Mounting Style : Chassis
Dimensions : 215 mm L x 115 mm W
Description
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Output Voltage (Channel 3) :
Output Current (Channel 3) :
Product : Switching Supplies
Number of Outputs : 1
Mounting Style : Chassis
Commercial/Medical : Commercial
Output Current (Channel 1) : 22 A
Input Voltage : 88 VAC to 264 VAC, 124 VDC to 370 VDC
Output Voltage (Channel 1) : 13.5 VDC
Output Power Rating : 297 W