SQCAEM1R9CAJME
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 150V 1.9pF
product image
SQCAEM1R9CAJME Picture
SeekIC No. : 00898136 Detail
SQCAEM1R9CAJME: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 150V 1.9pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SQCAEM1R9CAJME
Mfg:
AVX
Quick Details
Capacitance : 1.9 pF Tolerance : 0.25 pF
Voltage Rating : 150 Volts Temperature Coefficient / Code : +/- 20 PPM / C
Case Code - in : 0505 Case Code - mm : 1414
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : RF Microwave MLCCs
Packaging : Reel
Description
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Tolerance : 0.25 pF
Product : RF Microwave MLCCs
Temperature Coefficient / Code : +/- 20 PPM / C
Capacitance : 1.9 pF
Case Code - in : 0505
Case Code - mm : 1414
Voltage Rating : 150 Volts
Parameters:
Technical/Catalog InformationSQCAEM1R9CAJME
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance1.9pF
Voltage - Rated 150V
Tolerance±0.25pF
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C