SQCAEM1R9CAJWE
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 150V 1.9pF
product image
SQCAEM1R9CAJWE Picture
SeekIC No. : 00862471 Detail
SQCAEM1R9CAJWE: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 150V 1.9pF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SQCAEM1R9CAJWE
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 1.9 pF Tolerance : 0.25 pF
Voltage Rating : 150 Volts Temperature Coefficient / Code : M
Case Code - in : 0505 Case Code - mm : 1414
Product : Low ESR MLCCs Packaging : Waffle
Description
Operating Temperature Range :
Product : Low ESR MLCCs
Tolerance : 0.25 pF
Packaging : Waffle
Capacitance : 1.9 pF
Case Code - in : 0505
Case Code - mm : 1414
Voltage Rating : 150 Volts
Temperature Coefficient / Code : M
Parameters:
Technical/Catalog InformationSQCAEM1R9CAJWE
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance1.9pF
Voltage - Rated 150V
Tolerance±0.25pF
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C