SQCAEM390JATME
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 39PF 150V 5%
product image
SQCAEM390JATME Picture
SeekIC No. : 00887965 Detail
SQCAEM390JATME: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 39PF 150V 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
SQCAEM390JATME
Mfg:
AVX
Quick Details
Capacitance : 39 pF Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 150 Volts Temperature Coefficient / Code : +/- 20 PPM / C
Case Code - in : 0505 Case Code - mm : 1414
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : RF Microwave MLCCs
Packaging : Reel
Description
Tolerance : 5 %
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Capacitance : 39 pF
Product : RF Microwave MLCCs
Temperature Coefficient / Code : +/- 20 PPM / C
Case Code - in : 0505
Case Code - mm : 1414
Voltage Rating : 150 Volts
Parameters:
Technical/Catalog InformationSQCAEM390JATME
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance39pF
Voltage - Rated 150V
Tolerance±5%
Package / Case0605 (1513 metric)
Temperature CoefficientM
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesRF, High Q, Low Loss
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 175°C